specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ASSMANN WSW Components |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Color | Silver |
| Material | Brass |
| Shape | Tubular |
| Type | Spacer |
| Height | 0.472" (12.00mm) |
| Usage | General Purpose - Axial, Radial |
| Diameter - Outside | 0.315" (8.00mm) |
| Diameter - Inside | 0.169" (4.30mm) |