  • image of Fixed Inductors>SMF100512R07KZF
  • Part number SMF100512R07KZF
    Product classification Fixed Inductors
    description TLVR (L10XW5XH12) 70NH
    encapsulation Tape & Reel (TR)
    quantity 500
    TYPEDESCRIPTION
    MfrSuperworld Electronics
    SeriesSMF110512 (Z)
    PackageTape & Reel (TR)
    Product StatusACTIVE
    Tolerance±10%
    Package / CaseNonstandard, 4 Lead
    Size / Dimension0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    ShieldingUnshielded
    TypeWirewound
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    DC Resistance (DCR)0.125mOhm
    Current - Saturation (Isat)127A
    Inductance Frequency - Test100 kHz
    Supplier Device PackageNonstandard, 4 Lead
    Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
    Inductance70 nH
    Current Rating (Amps)75 A