specifications
PDF(1)
PDF(2)
PDF(3)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | B&F Fastener Supply |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Steel |
| Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Type | Flat |
| Thread/Screw/Hole Size | #2 |
| Plating | Zinc |
| Diameter - Outside | 0.217" (5.50mm) |
| Diameter - Inside | 0.090" (2.29mm) |