specifications
PDF(1)
PDF(2)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Switchcraft / Conxall |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Plastic |
| Thickness | 0.031" (0.79mm) 1/32" |
| Type | Flat |
| Diameter - Outside | 0.625" (15.88mm) 5/8" |
| Diameter - Inside | 0.375" (9.53mm) 3/8" |