  • image of Attenuators>P1AT-18FF-67G2W-10
  • Part number P1AT-18FF-67G2W-10
    Product classification Attenuators
    description RF ATTEN 10DB 67GHZ F-F
    encapsulation Bulk
    quantity 203
    TYPEDESCRIPTION
    MfrP1dB, Inc.
    Series-
    PackageBulk
    Product StatusACTIVE
    Power (Watts)2W
    Package / Case1.85mm In-Line Module
    Attenuation Value10dB
    Frequency Range0 Hz ~ 67 GHz