  • image of Fixed Inductors>MWSD1005C27NGTM01
  • Part number MWSD1005C27NGTM01
    Product classification Fixed Inductors
    description FIXED IND 27NH 280MA 520MOHM SMD
    encapsulation Tape & Reel (TR)
    quantity 200
    RoHS status NO
    specifications
    PDF(1)
    TYPEDESCRIPTION
    MfrSunlord (Shenzhen Sunlord Electronics)
    SeriesMWSD-C-M
    PackageTape & Reel (TR)
    Product StatusACTIVE
    Tolerance±2%
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    ShieldingUnshielded
    TypeDrum Core, Wirewound
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    DC Resistance (DCR)520mOhm Max
    Q @ Freq25 @ 250MHz
    Frequency - Self Resonant3.5GHz
    Material - CoreCeramic
    Inductance Frequency - Test100 MHz
    Supplier Device Package0402
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Inductance27 nH
    Current Rating (Amps)280 mA