  • image of RF Shields>MS366-10S-NS
  • Part number MS366-10S-NS
    Product classification RF Shields
    description 36.6X34.1X3.3 MM RF SHIELD
    encapsulation Tray
    quantity 1280
    TYPEDESCRIPTION
    MfrMasach
    SeriesDrawn-Seamless EMI/RFI Shields
    PackageTray
    Product StatusACTIVE
    Mounting TypeSolder
    TypeShield, 1-Piece
    Length - Overall1.441" (36.60mm)
    VentilationNon-Vented
    Width - Overall1.343" (34.10mm)
    Height - Overall0.130" (3.30mm)