specifications
PDF(1)
PDF(2)
PDF(3)
PDF(4)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | B&F Fastener Supply |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Steel |
| Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Type | Split Lock |
| Thread/Screw/Hole Size | M3 |
| Plating | Zinc |
| Diameter - Outside | 0.244" (6.20mm) |
| Diameter - Inside | 0.122" (3.10mm) |