  • image of Sensor Matched Magnets>MAG10-2C-50.25
  • Part number MAG10-2C-50.25
    Product classification Sensor Matched Magnets
    description CYLINDER MAGNET FOR SENSORS OD5
    encapsulation Tape & Reel (TR)
    quantity 200
    RoHS status YES
    specifications
    PDF(1)
    PDF(2)
    TYPEDESCRIPTION
    MfrMPS (Monolithic Power Systems)
    SeriesMAG10
    PackageTape & Reel (TR)
    Product StatusACTIVE
    Package / CaseCylinder
    For Use With/Related ProductsMAG10
    Operating Temperature150°C (TA)
    Size0.197" Dia x 0.098" L (5.00mm x 2.50mm)