specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RAF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Steel |
| Thread Size | M3.5x0.6 |
| Thickness | 0.276" (7.00mm) |
| Type | Thumb |
| Width | 0.394" (10.00mm) |
| Plating | Zinc, Clear Chromate |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RAF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Steel |
| Thread Size | M3.5x0.6 |
| Thickness | 0.276" (7.00mm) |
| Type | Thumb |
| Width | 0.394" (10.00mm) |
| Plating | Zinc, Clear Chromate |