specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RAF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Nylon |
| Length - Below Head | 0.197" (5.00mm) |
| Diameter - Outside | 0.394" (10.01mm) |
| Diameter - Inside | 0.157" (3.99mm) |
| Thickness - Overall | 0.276" (7.00mm) |
| Diameter - Shoulder | 0.276" (7.00mm) |