specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RAF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Length - Below Head | 0.157" (4.00mm) |
| Diameter - Outside | 0.433" (11.00mm) |
| Diameter - Inside | 0.252" (6.40mm) |
| Thickness - Overall | 0.220" (5.60mm) |
| Diameter - Shoulder | 0.343" (8.70mm) |