specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RAF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Nylon |
| Length - Below Head | 0.059" (1.50mm) |
| Diameter - Outside | 0.315" (8.00mm) |
| Diameter - Inside | 0.122" (3.10mm) |
| Thickness - Overall | 0.106" (2.70mm) |
| Diameter - Shoulder | 0.169" (4.30mm) |