specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RAF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Phenol |
| Length - Below Head | 0.118" (3.00mm) |
| Diameter - Outside | 0.276" (7.01mm) |
| Diameter - Inside | 0.126" (3.20mm) |
| Thickness - Overall | 0.150" (3.80mm) |
| Diameter - Shoulder | 0.185" (4.70mm) |