specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RAF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Gender | Male, Female |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Hex Standoff |
| Length - Overall | 0.660" (16.76mm) |
| Between Board Height | 0.472" (12.00mm) |
| Diameter - Outside | 0.394" (10.00mm) |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Screw, Thread Size | M3x0.5 |