specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RAF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Gender | Female, Female |
| Color | Clear |
| Material | Aluminum |
| Type | Round Spacer |
| Length - Overall | 0.236" (6.00mm) |
| Plating | Iridite |
| Between Board Height | 0.236" (6.00mm) |
| Diameter - Outside | 0.177" (4.50mm) |
| Diameter - Inside | 0.106" (2.70mm) |
| Threaded/Unthreaded | Unthreaded |
| Screw, Thread Size | M2.5 |