  • image of Power Distribution Switches, Load Drivers>GPIHI10ICDF68
  • Part number GPIHI10ICDF68
    Product classification Power Distribution Switches, Load Drivers
    description IC GaN Power 650V 10A DFN6x8
    encapsulation Tape & Reel (TR)
    quantity 260
    TYPEDESCRIPTION
    MfrGaNPower
    Series-
    PackageTape & Reel (TR)
    Product StatusACTIVE
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Outputs1
    InterfacePWM
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Output ConfigurationHigh Side
    Input TypeNon-Inverting
    Voltage - Load650V
    Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3V ~ 8V