  • image of RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials>CP030-30-14
  • Part number CP030-30-14
    Product classification RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
    description RF EMI SHIELDING SHEET 14" X 30"
    encapsulation Sheet
    quantity 240
    RoHS status YES
    specifications
    TYPEDESCRIPTION
    MfrMagnetic Shield Corporation
    SeriesCo-NETIC® AA
    PackageSheet
    Product StatusACTIVE
    Length14.000" (355.60mm)
    ShapeRectangular
    TypeShielding Sheet
    Width30.000" (762.00mm)
    Thickness - Overall0.030" (0.76mm)