specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vector Electronics & Technology, Inc. |
| Series | CM Module |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 9.570" L x 2.000" W (243.08mm x 50.80mm) |
| Material | Aluminum |
| Type | Card Mount Module |
| Height | 6U = 10.500" (266.70mm) |
| Card Size Range | 9.000" H x 9.600" L (228.60mm x 243.84mm) |