specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vector Electronics & Technology, Inc. |
| Series | VectorPak™ CCA |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 12.000" L x 19.000" W (304.80mm x 482.60mm) |
| Material | Aluminum |
| Type | Assembled Subracks with Card Guides |
| Height | 3U = 5.250" (133.35mm) |
| Card Size Range | 3.940" H x 8.660" L (100.08mm x 219.96mm) |
| Guide Method | Guide Plate |