specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Altech Corporation |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Steel |
| Length | 39.370" (1000.00mm) |
| Thickness | 0.039" (1.00mm) |
| Type | Top Hat |
| Slotted/Unslotted | Slotted |
| Size | 0.591" W x 0.217" H (15.00mm x 5.50mm) |
| Plating | Zinc |