  • image of RF FETs, MOSFETs>BLS7G2933S-150,112
  • Part number BLS7G2933S-150,112
    Product classification RF FETs, MOSFETs
    description RF MOSFET LDMOS 32V CDFM2
    encapsulation Tray
    quantity 200
    price
    RoHS status YES
    specifications
    PDF(1)
    PDF(2)
    PDF(3)
    PDF(4)
    TYPEDESCRIPTION
    MfrAmpleon
    Series-
    PackageTray
    Product StatusOBSOLETE
    Package / CaseSOT-922-1
    Current Rating (Amps)33A
    Mounting TypeChassis Mount
    Frequency2.9GHz ~ 3.3GHz
    Power - Output150W
    Gain13.5dB
    TechnologyLDMOS
    Supplier Device PackageCDFM2
    Voltage - Rated60 V
    Voltage - Test32 V
    Current - Test100 mA