  • image of RF Antennas>AP-M2M2-CC-M-S22-BL-10
  • Part number AP-M2M2-CC-M-S22-BL-10
    Product classification RF Antennas
    description ANTENNA PLUS M2MAX V2 MIMO ANTEN
    encapsulation Bag
    quantity 201
    RoHS status NO
    specifications
    TYPEDESCRIPTION
    MfrNimbeLink (Airgain)
    Series-
    PackageBag
    Product StatusACTIVE
    FeaturesCable - 3.05m
    Mounting TypeMagnetic
    Frequency Range698MHz ~ 960MHz, 1.7GHz ~ 2.7GHz
    ApplicationsLTE
    Gain3dBi, 6dBi
    TerminationSMA Male
    Ingress ProtectionIP67
    Number of Bands2
    Antenna TypeModule
    Height (Max)2.185" (55.50mm)
    Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
    Frequency (Center/Band)829MHz, 2.2GHz