  • image of RF Antennas>AN01DL25C00R3200
  • Part number AN01DL25C00R3200
    Product classification RF Antennas
    description METAL SMD ANT 2.4/5GHZ
    encapsulation Tape & Reel (TR)
    quantity 2988
    RoHS status YES
    specifications
    TYPEDESCRIPTION
    MfrJAE Electronics
    SeriesAN01DL25C00
    PackageTape & Reel (TR)
    Product StatusACTIVE
    Mounting TypeSurface Mount
    Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz
    ApplicationsBluetooth, Wi-Fi
    Number of Bands2
    VSWR2, 2.5
    Antenna TypeStamped Metal
    Height (Max)0.079" (2.00mm)
    Frequency GroupWide Band
    Frequency (Center/Band)2.45GHz, 5.5GHz