specifications
PDF(1)
PDF(2)
PDF(3)
PDF(4)
PDF(5)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Keystone Electronics Corp. |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Stackable |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Material | Nylon |
| Length - Overall | 0.313" (7.95mm) 5/16" |
| Between Board Height | 0.188" (4.78mm) 3/16" |
| Holding Type | Snap Fit |
| Mounting Hole Diameter | 0.187" (4.75mm) 3/16" |
| Support Hole Diameter | 0.187" (4.75mm) 3/16" |
| Support Panel Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |