specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nuventix (BOYD) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Color | Natural |
| Material | Nylon |
| Shape | Circular |
| Type | Mount |
| Height | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Usage | TO-5 |
| Diameter - Outside | 0.350" (8.89mm) |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nuventix (BOYD) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Color | Natural |
| Material | Nylon |
| Shape | Circular |
| Type | Mount |
| Height | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Usage | TO-5 |
| Diameter - Outside | 0.350" (8.89mm) |