specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nuventix (BOYD) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Nylon |
| Shape | Circular |
| Type | Mount |
| Height | 0.160" (4.06mm) |
| Usage | TO-5 |
| Diameter - Outside | 0.400" (10.16mm) |
| Diameter - Inside | 0.200" (5.08mm) |