specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nuventix (BOYD) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Dialyl Phthalate (DAP) |
| Shape | Circular |
| Type | Mount |
| Height | 0.075" (1.91mm) |
| Usage | TO-5 |
| Diameter - Outside | 0.340" (8.64mm) |
| Diameter - Inside | 0.260" (6.60mm) |