specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nuventix (BOYD) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Nylon |
| Shape | Circular |
| Type | Mount |
| Height | 0.045" (1.14mm) |
| Diameter - Outside | 0.200" (5.08mm) |
| Diameter - Inside | 0.100" (2.54mm) |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nuventix (BOYD) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Nylon |
| Shape | Circular |
| Type | Mount |
| Height | 0.045" (1.14mm) |
| Diameter - Outside | 0.200" (5.08mm) |
| Diameter - Inside | 0.100" (2.54mm) |