specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RAF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Brass |
| Thread Size | #10-24 |
| Thickness | 0.344" (8.73mm) |
| Type | Thumb |
| Width | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Plating | Chrome, Satin |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RAF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Brass |
| Thread Size | #10-24 |
| Thickness | 0.344" (8.73mm) |
| Type | Thumb |
| Width | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Plating | Chrome, Satin |