specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RAF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Steel |
| Thread Size | #8-32 |
| Thickness | 0.281" (7.14mm) |
| Type | Thumb |
| Width | 0.438" (11.13mm) |
| Plating | Oxide, Black |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RAF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Steel |
| Thread Size | #8-32 |
| Thickness | 0.281" (7.14mm) |
| Type | Thumb |
| Width | 0.438" (11.13mm) |
| Plating | Oxide, Black |