specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RAF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Aluminum |
| Thread Size | #4-40 |
| Thickness | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Type | Thumb |
| Width | 0.313" (7.95mm) |
| Plating | Iridiated, Clear |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | RAF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Aluminum |
| Thread Size | #4-40 |
| Thickness | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Type | Thumb |
| Width | 0.313" (7.95mm) |
| Plating | Iridiated, Clear |