specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Ohmite |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | 8-32 Set Screw |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Shaft Size | 0.250" (6.35mm) |
| Diameter | 1.219" (30.96mm) |
| Style | Cylindrical with Pointer |
| Type | Smooth |
| Height | 0.625" (15.88mm) |
| Indicator | Line on Top and Side |