specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Adafruit |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Color | Light Blue |
| Size / Dimension | 4.606" L x 3.071" W (117.00mm x 78.00mm) |
| Material | Polyurethane Foam |
| Weight | 1.1 oz (31.34 g) |
| Height | 1.665" (42.29mm) |
| Design | Hand Held |
| Container Type | Case |
| Area (L x W) | 14.1in² (91cm²) |