specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Wiha |
| Series | BiCut |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Ergonomic, Insulated to 1000V, Soft Grips |
| Shape | Oval |
| Type | Side (Diagonal) |
| Length - Overall | 8.00" (203.2mm) |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Wiha |
| Series | BiCut |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Ergonomic, Insulated to 1000V, Soft Grips |
| Shape | Oval |
| Type | Side (Diagonal) |
| Length - Overall | 8.00" (203.2mm) |