specifications
PDF(1)
PDF(2)
PDF(3)
PDF(4)
PDF(5)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Keystone Electronics Corp. |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Nylon |
| Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Type | Flat |
| Thread/Screw/Hole Size | 3/8" |
| Diameter - Outside | 0.625" (15.88mm) 5/8" |
| Diameter - Inside | 0.385" (9.78mm) |