specifications
PDF(1)
PDF(2)
PDF(3)
PDF(4)
PDF(5)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Keystone Electronics Corp. |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Fibre |
| Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Type | Flat |
| Thread/Screw/Hole Size | 3/8" |
| Diameter - Outside | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Diameter - Inside | 0.385" (9.78mm) |