specifications
PDF(1)
PDF(2)
PDF(3)
PDF(4)
PDF(5)
PDF(6)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Keystone Electronics Corp. |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Fibre |
| Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Type | Flat |
| Thread/Screw/Hole Size | #6 |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Diameter - Inside | 0.140" (3.56mm) |