specifications
PDF(1)
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Richco, Inc. (Essentra Components) |
| Series | MicroPlastics, SW |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Nylon |
| Diameter - Outside | 0.312" (7.93mm) |
| Diameter - Shoulder | 0.170" (4.32mm) |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Richco, Inc. (Essentra Components) |
| Series | MicroPlastics, SW |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Nylon |
| Diameter - Outside | 0.312" (7.93mm) |
| Diameter - Shoulder | 0.170" (4.32mm) |